Azim Pompa

Pastik Sektörü


GAZ ALMA

Vakum pompa plastiğin extruderde kovan içerisinde vida tarafından itilerek eritilme aşamasında ortaya çıkan istenmeyen gaz ve nemin vakumlanarak atılmasını sağlar. Extruderin kapasitesine göre Monoblok seriden MB 110, MB 120 ve MB 210 serisi vakum pompalarımız kullanılmaktadır.


KALİBRASYON MASASI

Kalıbın içerisindeki havanın vakumlanması ile hem eriyik haldeki plastiğin kalıbın şeklini almasını, hemde soğutmayı sağlar. Kablo kanalı, lambiri, perde rayı ve pencere profilleri için MB 120, MB 210, MB 230 model vakum pompaları gerekli olan vakumu sağlamaktadır.


VAKUMLU BORU HAVUZU

Boru ve hortum imalatında plastiğe şekil vermenin dışında havuz içerisindeki suyun dışarı atılmasına da yardımcı olur. Bu işlem sırasında vakum pompası aşırı zorlama ile karşılaşır ve termik şalter yüksek akım amperden dolayı atabilir. Bu gibi durumlar için özel uygulama EMB serisi vakum pompaları ile önlem alınmaktadır. Bu tip uygulamalarda MB 120, MB 210, MB 230, MB 270 model vakum pompaları kullanılmaktadır.


VAKUM İLE ŞEKİL VERME

Küvet, duş teknesi, jakuzi , araç tampon ve aksamları vb. uygulamalar için monoblok seriden MB 210, MB 230, MB 270 model vakum pompaları yaygın olarak kullanıulmaktadır. Bu serinin dışında daha güçlü merkezi sistem ihtiyaçları için iki kademeli AVP 230, AVP 275 ve tek kademeli AVT 275 serisi vakum pompaları tercih edilmektedir.