Azim Pompa

Gıda Sektörü Sektörü


MEYVE VE SEBZE İŞLEME

Domates ve biber salçası, reçel, pekmez, marmelat, şekerleme ve meyve suları gibi ürünler vakum altında daha düşük sıcaklıkta daha hızlı bir şekilde işlenmesine yardımcı olur. Bu uygulamalarda monoblok seri MB 210, MB 230, MB 270, iki kademeli AVP 230, AVP 275 serisi ve tek kademeli AVT 275 vakum pompaları kullanılmaktadır. Meyvenin kendi öz asidinin aşındırıcı etkisi sebebiyle pompa parçalarının paslanmaz çelik olması gerekmektedir.


SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ İŞLEME

Sütün vakum altında daha düşük sıcaklıkta kaynatılmasında yoğurt, krem peynir ve kaşar peynir üretiminde Azim monoblok vakum pompaları kullanılmaktadır. Monoblok serisi vakum pompalarının tamamı bu uygulama için uygundur


ŞEKER ÜRETİMİ

Ham şekerin rafine edilme işleminde vakum uygulanmaktadır. Çift kademeli AVP serisi ve Tek kademeli AVT serisi vakum pompaları bu uygulama için uygundur. Şekerin asidik yapısından dolayı paslanmaz çelik yapı tercih edilmelidir. Gıda sektöründe bunların dışında makarna üretim aşamasında nemin buharlaştırılmasında, bitkisel yağ üretiminde yağ asidinin alınarak rafine edilmesinde vakum uygulaması mevcuttur, kanatlı hayvanların iç organlarının çıkartılması vakum pompası yardımı ile yapılmaktadır.